و تواصو بالحق و تواصو بالصبر

یک ویژگی مثبت جریانات اخیر پس از انتخابات،‌ به عقیده من کمتر شدن بحث های بی حاصل و بیهوده است‌،‌ پیش از این به دلیل عمق نفاقی که آشکار نشده بود،‌ ساعت ها وقت صرف می کردی برای مقایسه دو رویداد،‌ دو سیاست،‌ دو شخص که در اصول،‌ معیارها و اولویت ها تفاوتشان از زمین تا آسمان بود و اکثراً‌ دو طرف بحث هم این را نمی فهمیدند که در اصول با هم مشکل دارند.

مثلاً‌ برای فردی عزت و دفاع از مظلوم در اولویت بود برای آن یکی دیپلماسی و جایگاه جهانی، تازه تلقی ها هم از واژه های یکسان متفاوت بود،‌ مثلاً‌ هنگام سخنرانی رئیس جمهور در سوییس،‌ مدت ها بحث می شد که خوب شد که صندلی ها خالی شد یا نه، بدون اینکه بدانی طرف صحبتت اصلاً‌ به اصول تو معتقد نیست.

اما الان به راحتی و بدون بحث، زندگیت را می کنی،‌ فوقش می گویی معیار ما این است و در معیار ما، اگر غیر این روی می داد عجیب بود،‌ اگر یک عده مستکبر که منافعشان در تعارض با گفته های ماست بنشینند، جای تعجب دارد.

یا وقتی سخنرانی رئیس جمهور اصلاحات با خبرگزاری سی. ان. ان را گوش می دهی که ذلیلانه به هر ابزاری از جمله یکی دانستن انقلاب اسلامی با انقلاب سیاه ها برای نان و زمین،‌ متوسل می شود تا بگوید ما منافع و نقاط مشترک بسیار داریم،‌ تعجب نمی کنیم.

حال می توان روی اصول صحبت کرد و تلقی ها را درست کرد.

مدت هاست به دنبال پاسخ این سوالم که وظیفه مان برای زمینه سازی ظهور چیست؟ به تازگی پاسخی یافته ام که تکلیفمان را مشخص تر کرده و آن تمیز حق و باطل است که کسی در جبهه باطل نماند که بی خودی آنجا مانده و در جبهه حق هم کسی سطحی و اتفاقی باقی نماند. باید دین را کامل شناساند،‌ اتمام حجت شود و نیروهای دو جبهه غربال شوند. برای این کار باید لباس عمل پوشید  و به عمل مجهز شد نه کار کتابخانه ای و نظری.

هم اکنون در دنیا بسیاری از احکام اسلامی اجرا می شود بدون اینکه مردم بدانند از اسلام است،‌ کار تبلیغی جدید می تواند این باشد که بدون ذکر اسم اسلام،‌ مردم را زودتر به بن بست ها و حرف حق برسانیم.

برادران و خواهران جبهه سبز،‌ با تمام توانتان به سوی هدر دادن انرژی هایتان،‌ اتهام و تمسخر ادامه دهید،‌ ما هم با تمام توان به شناساندن حق و تبلیغ آن می پردازیم. مسئول شوک های آینده تان مانند گذشته، توهم و کوتاهی و دوریتان از قاطبه ی مردم است.


/ 18 نظر / 76 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ذهن زیبا

یک مقدار با نظرتون مخالفم.شاید هم من خوب متوجه نشدم. درسته که ما با به اصطلاح سبز ها در اصول مشکل داریم ولی دلیل نمی شه که اونها رو تشویق به پیگیری راه باطل کنیم تا زمینه ظهور فراهم بشه. تجدید نظر بفرمایید. یا علی

مسلم

با سلام با بررسی لقب صدیق اکبر و فاروق اعظم و نقد مقاله (( موسسه تحقیقاتی ولیعصر)) و نقدی بر نقد آن به روز هستم.

حسین

سلام ... به نظر من بعد از جریانات انتخابات ما امتیاز بزرگی به دشمنان ایران دادیم و انها توانستند از جو موجود بیشتر بهره برداری را ببرند ... ما باید بدون طرفداری از کسی همگی یکدل و وحدت فقط به آینده و حال کشور بیاندیشیم تا بتوانیم در عرصه جهان سر بلند کنیم نه اینکه به حاشیه ها بپردازیم .... مطالب شیوایی بود ... موفق باشید دوست عزیز

منتظر

با سلام و احترام مشتاقانه منتظر حضور نورانی جنابعالی در جهانی به وسعت ایران زمین میباشم[گل][گل][گل] فقط امیدوارم همه خود را از درون و داخل نظام بدانند[گل][گل][گل]

همسایه

موافقم

سید حسن مهربانپور

سلام دوست عزیز وبلاگ زیبا وپرمحتوایی داری اگرمایلی تابا همدیگر تبادل لینک داشته باشیم http://nayestan.iranblog.com/

حمید

جوابی که به سوال خودتون دادید خیلی پر مغز بود. من هم موافقم. متاسفانه خیلی از ما سخنرانان و نویسنده ها و نصیهت کنندگان خوبی هستیم ولی در حوزه عمل کار را به دیگران می سپاریم. جرات و توان هزینه کردن از خودمان را نداریم یا دلمان نمی اید. ایثار و جهاد برایمان تداعی کننده جبهه و جنگ ( هشت سال دفاع مقدس) است. در صورتی که همیشه و در همه جا نیاز به ایثار و جهاد است. ایثار وقت گذاشتن برای تبیین مسائل. ایثار مالی برای تبلیغ در راستای ارمان. جهاد در عرصه های علمی و پژوهشی و الا ماشالله مواردی که گه گاه رهبر عزیزمان هم به آن اشاراتی دارند. جا برای کار و فعالیت بسیار است و نیروی مخلص و به قول معروف پای کار متاسفانه کم. موفق باشید یا علی

حمید

نصیهت = نصیحت . این روزها همه غلط املایی دارن. مثل گردن براون.

همسایه

الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت علی بن ابیطالب والائمه علیهم السلام عید شما مبارک

امیــــر

سلام مطالب با ارزشی داری ارزش وقت گذاشتن و خوندن رو داره ولی یه ذره آخوندی می نویسی